Blog - Zaplanuj zakup samochodu używanego w Voyager Używane

Blog

Blog
2020-10-21

Zaplanuj zakup samochodu używanego w Voyager Używane

Oferujemy samochody różnych marek, ze sprawdzonym stanem technicznym i historią serwisową.

Każdy nasz Klient przed dokonaniem zakupu ma możliwość odbycia jazdy testowej, zapoznania się z historią napraw, a także, jeśli będzie miął taką potrzebę, odpłatnie sprawdzić samochód w naszym serwisie.

Jeżeli już wybierzesz swój wymarzony samochód i zdecydujesz się na finalizację zakupu otrzymasz od nas dokumenty potwierdzające, że jesteś nowym właścicielem auta.

W pierwszej kolejności sporządzimy umowę kupna-sprzedaży. Będziemy potrzebować Twoich danych z dowodu osobistego, a w przypadku zakupu na firmę również nr NIP.

Nabywając samochód używany z naszego Salonu Samochodów Używanych otrzymasz od nas fakturę zakupu VAT lub VAT-marża. Zgodnie z przepisami taka transakcja zwolniona jest z 2% podatku (PCC).

Wszystkie sprzedawane przez nas samochodu posiadają obowiązkowe, krótkoterminowe ubezpieczenie OC, z którego możesz korzystać do końca jego ważności. Twoim obowiązkiem jest zawarcie nowego ubezpieczenia. Wszelkie formalności z tym związane możesz załatwić u nas na miejscu -  w Dziale Ubezpieczeń Voyager Group.

Zakupiony samochód musisz zarejestrować we właściwym Wydziale Komunikacji. Zgodnie z ustawą masz na to 30 dni. W związku z pandemią COVID ustawodawca wydłużył ten obowiązek do 180 dni, jednak jest to tylko czasowe, a niedopełnienie obowiązku rejestracji pojazdu grozi karą do 1000zł.

Żeby zarejestrować samochód będziesz potrzebować kilku dokumentów:

1.       Wniosek o zarejestrowania pojazdu (do pobrania ze strony internetowej właściwego Wydziału Komunikacji)

2.       Umowę-kupna sprzedaży lub fakturę zakupu

3.       Kartę pojazdu jeżeli została wydana

4.       Do wglądu: dowód osobisty, ważna polisa OC

5.       Dowód uiszczenia opłaty

6.       Tablice rejestracyjne (do wglądu – jeżeli nie muszą być wymienione lub do wymiany na nowe)


Copyright © 2022. uzywane.voyagergroup.pl,

wykonane przez AKoL.pl